Zpět

Školní jídelna

Součástí mateřské školy je školní jídelna. Při přípravě jídel postupujeme podle vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování a řídíme se platnými výživovými normami a zásadami zdravé výživy.

Jídelna připravuje denně 3 jídla: přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Celodenní pitný režim.

Svačiny: se podávají v době od 8:55 - 9:15hod., odpoledne od 14:00 - 14:15 hod. – kuchařky připraví svačinu a nápoje, děti se samy obsluhují – vybírají si množství potravin i druh nápoje, po svačince odnesou nádobí.

Oběd: se vydává od 11:45 - 12:15 hodin (postupné vydávání obědů po MŠ), hlavní jídlo na talíře připravuje kuchařka. Polévku děti dostanou na talíř. Děti si mají právo říci o množství popř. co na talíř nechtějí. Podle věkové skupiny děti používají příbory, po obědě si děti odnesou talíř, skleničku a příbor.

MŠ neposkytuje stravování pro cizí strávníky. Cizím osobám je vstup do prostor kuchyně zakázán.

Při sestavování jídelníčku se řídíme se nutričním doporučením ministerstva zdravotnictví, dodržujeme pestrost nabízených pokrmů a pravidla spotřebního koše, tzn., ve stravě jsou zastoupeny kategorie potravin maso, ryby, mléko a mléčné výrobny, tuky, cukry, zelenina a ovoce, brambory, luštěniny, rostlinné tuky, oleje a vejce. Zařazujeme i produkty zdravé výživy (např. cizrna, kuskus, různé druhy luštěniny, saláty, kaše).

Do jídla děti zásadně nenutíme. Naší snahou je vyvolat v dětech pocit zvědavosti, jídlo alespoň ochutnat, přivonět si nebo si prohlédnout. Podporujeme děti v jejich samostatnosti tím, že si svou porci svačinky (volby velikosti pečiva, množství pomazánky či kaše, ovoce a zeleniny, pití) připravují podle schopností samy. Touto cestou podporujeme návyky.

Snažíme se zlepšit: průběžně sledovat, hodnotit a přijímat opatření k optimálnímu plnění spotřebního koše. Upřednostňovat v jídelníčku sezónní potraviny a z regionálních zdrojů.

Pitný režim: děti dodržují po celý den průběžně. Děti mají k dispozici v každé třídě tekutiny v nerezové konvici, ze které si mohou nalévat (zajišťují kuchařky). Učitelky vedou děti k pití, konvice se průběžně doplňují. Nápoje jsou obměňovány – čaje, voda, ovocné šťávy, minerálky, atd.

Stravné

Úplata za stravování je určena ve výši finančního normativu formou měsíční zálohy, která je stanovena dle rozsahu poskytovaného stravování následovně.

 

Poskytovaná jídla

Výše měsíční zálohy

Pro děti ve věku do 6 let *

Pro děti ve věku 7–10 let *

Přesnídávka

190 Kč

210 Kč

Přesnídávka, oběd

630 Kč

740 Kč

Přesnídávka, oběd, svačina

800 Kč

930 Kč

* Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují uvedeného věku.

 Skutečné náklady za stravné se odvíjí od doby pobytu dítěte v MŠ. Pakliže dítě opustí MŠ před obědem, je rodičům účtována spotřeba v podobě přesnídávky; pokud dítě opustí MŠ po obědě, je rodičům účtována přesnídávka a oběd. Při odchodu dítěte z MŠ po spaní je rodičům účtována částka za přesnídávku, oběd a svačinu.


ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

Kliknutím na nadpis článku zobrazíte více informací.

Více informací

VYSTOUPENÍ DĚTÍ NA VÁNOČNÍCH TRZÍCH

Naše děti ze 3. třídy - SLUNÍČKA vystoupí 30.11. na Vánočních trzích v čase 15:15-15:45.

Více informací

Hledáme do našeho týmu KUCHAŘE / KUCHAŘKU

Hledáme do našeho týmu KUCHAŘE / KUCHAŘKU Náplň práce: Výroba a výdej běžných druhů teplých jídel a moučníků Výroba složitých jídel studené kuchyně Administrativa spojená s provozem školní jídelny…

Více informací